Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6994483



*

nr 699 4483


Pastell

Kvinnoporträtt, 66 x 46


Utrop:

600 kr

Såld:

850 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 maj 2011
kl 17:09:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/5 21:22:55 1      800 kr
30/5 16:51:11 2      350 kr
30/5 16:51:35 2      550 kr
30/5 16:52:09 2      750 kr
30/5 16:52:37 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita kvinna kvinnoporträtt pastell porträttmåleri vattenfärg
  • 6579 Färgkrita
    Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:42
  • 4454 Pastell
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, da..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 19:07
  • 6007 Pastell
    Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 19:57
  • 6485 Pasteller
    2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:40




Ladda ner broschyr